ŽIVÉ PLOTY Nechme stromy růst

AKČNÍ NABÍDKA 2023
Ikona Twiter Ikona Facebook Ikona Google plus

Upozornění:

Dřeviny si můžete objednávat e-mailem po celý rok.
Do e-mailu, prosím, napište přibližné časové rozmezí, ve kterém vám vyhovuje dodání objednaných dřevin nebo kdy si pro ně přijedete.


Valdštejnská zahrada na Malé Straně v Praze

Valdštejnská zahrada na Malé Straně v Praze


Prosím zákazníky, aby před osobním odběrem v Ochozi, poslali předem objednávku mailem a po příjezdu do Ochozi mi zavolali. Přes den trávím většinu času na poli, proto mě na adrese v Ochozi nenajdete.


>Tis<

Dřevina vhodné na živé ploty i do určitého zastínění

Tis - Taxus baccata
Stálezelený jehličnan vhodný na nízké i vysoké živé ploty.Snáší i výraznější zastínění, výborně regeneruje i ze starého dřeva, vyžaduje dobrou, vlhčí půdu. Nevýhodou je pomalejší růst. Tisy množené řízkem rostou keřovitě, kdežto ze semene vytváří kmenný tvary. Má mnoho různých kultivarů, z nichž některé jsou sloupovité a mohou mít i zlatožlutou barvu.

Kultivary jsou sloupovité, jiné nízké, zakrslé až plazivé.

Výčet dalších druhů:

Taxus baccata
Taxus media
Taxus cuspidata


Fotogalerie tisů

sazenice tisu s balem Taxus (tis) Taxus (tis) Taxus (tis) Taxus baccata (tis) Taxus baccata (tis) Taxus (tis) živý plot z tisu Taxus (tis) - při rašení Taxus (tis) živý plot z tisu Taxus (tis) Taxus baccata - kmenný tis vzrostlý ze semene Taxus baccata - semenáč Taxus baccata (tis červený) Taxus (tis) Taxus baccata (tis)

  


Všechny užitečné rady, co, kdy a jak sázet, pečovat, stříhat, inspirace různých plotů, sazenice do všech živých plotů, i vzrostlejších. Přijatelné ceny.

Poslední aktualizace: 3. září 2023

NAVRCHOLU.cz