ŽIVÉ PLOTY Nechme stromy růst

AKČNÍ NABÍDKA 2023
Ikona Twiter Ikona Facebook Ikona Google plus

Upozornění:

Dřeviny si můžete objednávat e-mailem po celý rok.
Do e-mailu, prosím, napište přibližné časové rozmezí, ve kterém vám vyhovuje dodání objednaných dřevin nebo kdy si pro ně přijedete.


Valdštejnská zahrada na Malé Straně v Praze

Valdštejnská zahrada na Malé Straně v Praze


Prosím zákazníky, aby před osobním odběrem v Ochozi, poslali předem objednávku mailem a po příjezdu do Ochozi mi zavolali. Přes den trávím většinu času na poli, proto mě na adrese v Ochozi nenajdete.


>Služby<

Specializuji se na produkci rostlin a zejména pěstování jehličnatých a listnatých dřevin vhodných nejen do výsadeb živých plotů.

Poskytuji i poradenství a konzultace. Je možné si objednat kompletní projekt s realizací výsadby. Spolupracuji s autorizovaným zahradním architektem, na kterého se můžete obrátit, jestliže budete mít zájem o vypracování kompletní projektové dokumentace vaší zahrady. V případě, že nebudete na projektu trvat, sám jsem schopen navrhnout zahradu přímo v terénu.

S koncepcí zahrady poradím zdarma za předpokladu, že nebude nutné vypracovat projektovou dokumentaci a dřeviny budou pořízeny u mne.

Výsadby dřevin mohu provádět po celém území České republiky, ale třeba i na Jihozápadním Slovensku. Je možnost si objednat pouze výsadbu nebo i projekt, záleží na různých okolnostech a osobní domluvě. Mně samotnému se nejlépe tvoří koncepce výsadby přímo při práci v terénu, kdy obhlížím situace z různých stran a úhlů a dostávám různé nápady. Koncepce okrasné zahrady by měla vycházet jednak z půdních a klimatických podmínek v daném místě, stavu okolí, architektury budovy a samozřejmě také vkusu zákazníka, ale i tak může být variací velká řada. Ze zkušenosti vím, že i když je vypracovaný projekt, tak si laik těžko dokáže představit, jak to bude vypadat ve vzrostlém stavu. Z projektové dokumentace a následně osazovacího plánu, který v sobě zahrnuje kvalitu, rozsah a posloupnost nezbytných prací, druhovou, početní a velikostní specifikaci druhů rostlin, se vychází při stanovení ceny výsadby. Mám zkušenost, že té práce většinou bývá více, než se na první pohled zdá. Ještě se mi nestalo, abych mohl tvořit výsadbu bez nějakého finančního limitu, ale někdy bych si to rád zkusil.


Cena realizace zahrady

Cena realizace zahrady závisí na množství přípravných prací, svažitosti a složitosti terénu, množství doplňků a detailů, druzích a velikosti rostlin, takže cenové rozpětí může být poměrně široké a vždycky záleží na podmínkách, okolnostech a požadavcích.
Kvalitní živý plot si každý může založit svépomocí, ale výsadbu celé zahrady, zejména trávníků, by měl provádět zkušený odborník.
Provádíme také krajinné výsadby rozptýlené zeleně, tj. biokoridory a biocentra v rámci Územního systému ekologické stability (USES), na které mohou právnické i fyzické osoby získávat dotace z fondu EU do výše až 90% nákladu prostřednictvím Operačního fondu Životní prostředí přes kterékoliv z krajských středisek Agentury ochrany přírody a krajiny CR (AOP).
Nabízím také různé zahradnické doplňky - např. postavení a montáž dřevěné zahradní chatky s pergolou (ukázky můžete shlédnout níže v závěru fotogalerie "Reference").

Dále nabízím i zahradnické potřeby - nářadí, hnojiva, postřiky, folie a různé substráty.


Mohu zprostředkovat prodej palivového tvrdého dřeva

(buk), jak plnometrů, tak i naštípaných polínek, o průměru 6 - 25 cm. Cena dřeva je 1300,- - 1500,- Kč za metr krychlový. Místo odběru dřeva je Rakovecké údolí nad obcí Račice u Vyškova (okres Vyškov, 15 km východně od Brna).
Dřevo si můžete objednat přímo u dodavatele Antonína Tijce na telefonu +420 723 948 516.
Panu Tijcovi volejte, prosím, pouze ráno od 6:00 do 8:00, od 8:00 pracuje v lese, kde není signál.


ROSTLINY ZAŘAZENÉ DO CENÍKU TVOŘÍ POUZE ZÁKLADNÍ SORTIMENT. OBJEDNAT SI MŮŽETE TÉMĚŘ COKOLIV. PŘI OBJEDNÁNÍ S PŘEDSTIHEM MŮŽU DODAT I VZROSTLEJŠÍ DŘEVINY. JSME SCHOPEN DOVÉZT I VZÁCNĚJŠÍ DŘEVINY ZE ZAHRANIČÍ.


Reklamce

Když se občas vyskytne nějaká reklamace, řeším to s nadhledem, aniž bych nějak zkoumal její oprávněnost, protože se objektivně těžko zpětně prokazuje, kde, kdy a z jakého důvodu něco neroste tak, jak by mělo, a kdo třeba i něco neúmyslně zanedbal.
Loňský podzim bylo mimořádně atypické počasí, jaké snad dosud ještě nikdo nezaznamenal. Protože nenapršelo, výsadby prostokořenných habrů přes zimu někde usychaly. Ačkoliv to bylo způsobeno klimatickou anomálií, reklamacím jsem ochotně vyhověl, mám totiž opravdu zájem, aby dodané rostliny každému zákazníkovi rostly a mohl být spokojen.


Alveo - inspirace přírodou (přírodní doplněk stravy)

Harmonizační rostlinné tonikum. Kombinace účinných látek rostlinného původu obsažených ve směsi extraktu z 26 druhů rostlin. Tento doplněk stravy působí komplexně a pozitivně na organismus a dodává mu minerály a vitamíny v přístupné formě.
Více se o těchto a podobných produktech dozvíte na www.akuna.cz, poté mohu zprostředkovat i odběr tohoto zboží.  


Všechny užitečné rady, co, kdy a jak sázet, pečovat, stříhat, inspirace různých plotů, sazenice do všech živých plotů, i vzrostlejších. Přijatelné ceny.

Poslední aktualizace: 10. března 2023

NAVRCHOLU.cz