ŽIVÉ PLOTY Nechme stromy růst

AKČNÍ NABÍDKA 2023
Ikona Twiter Ikona Facebook Ikona Google plus

Upozornění:

Dřeviny si můžete objednávat e-mailem po celý rok.
Do e-mailu, prosím, napište přibližné časové rozmezí, ve kterém vám vyhovuje dodání objednaných dřevin nebo kdy si pro ně přijedete.


Valdštejnská zahrada na Malé Straně v Praze

Valdštejnská zahrada na Malé Straně v Praze


Prosím zákazníky, aby před osobním odběrem v Ochozi, poslali předem objednávku mailem a po příjezdu do Ochozi mi zavolali. Přes den trávím většinu času na poli, proto mě na adrese v Ochozi nenajdete.


>Profil<

Petr Suchý, majitel firmy

Petr Suchý

V oboru zahradnictví jsem absolvoval střední odborné i vysokoškolské vzdělání.

Na podzim bude již určitě poslední možnost. Důvodem je ztráta motivace, protože se vlivem působení vnějších okolností nepodařilo realizovat dlouhodobý projekt přírodního arboreta - lesoparku.
Takže habry budou doprodány a zahradnická činnost ukončena, respektive dále provozována jen jako hobby.

Mé zaměření je pěstování, výsadba a údržba zeleně. V tomto oboru působím již mnoho let. Odbornou praxi jsem získal v okrasné školce Zeleň města Brna v Komárově, kde jsem působil rok a půl při studiu na VŠZ Brno (vybral jsem si specializaci na pěstování okrasných rostlin a zakládání zeleně). Více disciplín jsme měli společných se zahradními architekty než se zahradníky - např. 3 semestry dendrologie (nauka o dřevinách), stejně jako ekologii. Pěstováním a výsadbou rostlin jsem si začal přivydělávat již v době studií, od roku 1994. Za tu dobu jsem v tomto oboru získal cenné teoretické znalosti i praktické osobní zkušenosti, které využívám při uspokojování přání svých zákazníků. Působiště a zahradu mám v Ochozi u Brna./

Pěstební plochy okrasné školky zabírají plochu o velikosti přibližně 1 hektaru. Specializuji se zejména na pěstování jehličnatých a listnatých dřevin na živé ploty, v nabídce mám i širší sortiment několika desítek druhů rostlin vhodných nejen pro živé ploty. Kromě produkce rostlin realizuji také výsadby. Výsadbou živého plotu nebo okrasné zahrady, zhodnotíte celou vaši nemovitost, protože vzrostlé porosty se oceňují podstatně více než původní výsadba.

Přiznám se, že v současnosti řeším dilema, jak to dál povedu, protože cítím, že když se práce stává převážně honbou za výdělkem, začíná to být psychicky trochu namáhavé. Ostatně i skutečnost, že jsem se zaměřil na živé ploty je tak trochu z nouze ctností, protože na tento účel se toho dá prodat poněkud více, ale zase si říkám, že přece si z těch peněz neudělám modlu, že to už by byla naprostá zvrhlost.

Nyní uvedu několik faktů, aby si kdokoliv mohl utvořit alespoň rámcovou představu, co to obnáší, nikoliv však proto, že bych si snad chtěl nějak stěžovat na svůj úděl. Ať si také nikdo nemyslí, že na této činnosti mohu nějak závratně zbohatnout. Kdyby mi šlo jen o peníze, to bych se už dávno živil něčím jiným, a věřte, že o jiných možnostech vím a jsou pro mě naprosto reálné.

Tak např. v minulosti jsem utrpěl dvě tříštivé fraktury a jiné úrazy na rukou a s tím jsem přesto pracoval a i tak se mi to zhojilo bez nějakých následků. Minulý rok v září jsem měl tři díry v levém zápěstí po kousnutí psa a začátkem listopadu jsem si vlastní neopatrností nepříjemně poranil kloub na pravé ruce, pracoval jsem dál na zahradě, aniž bych se nechal ošetřit u lékaře, protože jsem musel plnit zakázky. Zákazníci si přejí být uspokojeni dle vlastních potřeb, což je pochopitelné. Nějaké objektivní potíže je zpravidla prostě nezajímají. Pokud to jde, tak se snažím každému vyhovět, ale vždycky se mi také všechno nepodaří.


Těší mě alespoň to, že výsledky mé práce jsou někde trvale vidět!

Pokud si vysadíte živý plot z dřevin ode mne, budu rád, když mi později pošlete fotky a zprávu, jak vám živý plot roste.


Realizované zakázky v letech 2008 - 2009


Příklady některých dalších realizovaných zakázek  


Všechny užitečné rady, co, kdy a jak sázet, pečovat, stříhat, inspirace různých plotů, sazenice do všech živých plotů, i vzrostlejších. Přijatelné ceny.

Poslední aktualizace: 10. března 2023

NAVRCHOLU.cz