ŽIVÉ PLOTY Nechme stromy růst

AKČNÍ NABÍDKA 2023
Ikona Twiter Ikona Facebook Ikona Google plus

Upozornění:

Dřeviny si můžete objednávat e-mailem po celý rok.
Do e-mailu, prosím, napište přibližné časové rozmezí, ve kterém vám vyhovuje dodání objednaných dřevin nebo kdy si pro ně přijedete.


Valdštejnská zahrada na Malé Straně v Praze

Valdštejnská zahrada na Malé Straně v Praze


Prosím zákazníky, aby před osobním odběrem v Ochozi, poslali předem objednávku mailem a po příjezdu do Ochozi mi zavolali. Přes den trávím většinu času na poli, proto mě na adrese v Ochozi nenajdete.


Ceník

Ceník sazenic listnatých i jehličnatých řízkovaných i semenačů dřevin, vzrostlejších s balem prostokořenných bez balu. Sezona začne od 10.3.

Všichni dosavadní zákazníci obdrží slevu 5%.

Ceník: 2021

AKČNÍ NABÍDKA
Ceny rostlin v akční nabídce jsou konečné.
CENY DŘEVIN - najdete po prokliknutí zde.
Podrobný ceník dřevin, dle druhů, velikostí a s uvedením ceny

Poskytuji záruku 3 roky.

Cena poštovného bez dobírky je 150,-Kč.


INFORMACE PRO JARNÍ SEZÓNU 2021

Za celou dosavadní dobu zahradnické činosti jsme vyprodukovali množství habrů, jež by v jedné řadě vytvořilo živý plot o délce přes 100 kilometrů.

Komunikaci upřednostňuji spíše mailem na zivep@seznam.cz


Nevedu v sortimentu turkestánský jilm, který je propagován jako takzvaný zázračný živý plot, protože je to exotická dřevina a trpí i chorobami.

Upozornění:

Osobní odběr je lepší, než zasílání na dobírku. Je to rychlejší a jednodušší, zákazník si tak může sám vybrat a posoudit kvalitu kupovaného. Prosím zájemce, aby volali alespoň 1 den (lépe však 2 - 3 dny) před zamýšlenou návštěvou zahradnictví, abych vše stihl včas přichystat. V sezóně vše probíhá trochu hekticky a práce na zahradě je hodně, občas je nutné trošku improvizovat a proto prosím zákazníky o porozumění a trpělivost. Pokud to situace dovolí, snažím se samozřejmě vycházet zákazníkům vstříc.


Dodací lhůty:

Lhůta potřebná na přichystání objednávky k osobnímu odběru závisí zejména na počtu a druhu objednaných položek. Prosím zájemce, aby zasílali objednávky s dostatečným předstihem, lhůta na přípravu dřevin k osobnímu odběru je zpravidla 2 až 3 dny. Po předchozí domluvě může být tato lhůta zkrácena. Pokud ale obsahuje objednávka větší počet položek (10 až 20 druhů), může příprava trvat i 3 až 5 dnů. Jestliže se naopak objednávka týká jednoho druhu prostokořenných sazenic, může být objednávka přichystána k odběru již do 2. dne po obdržení objednávky.

Od podzimu 2017 bude probíhat vyřizování objednávek podstatně rychleji. Budu mít v nabídce již takové množství a tak široký sortiment, že bude možné si pro habry a rostliny v kontejneru rovnou přijet, vybrat si na místě a odjet, ale v každém případě bude stále lepší poslat požadovanou objednávku s předstihem. Nutnost objednat si dřeviny předem zůstává jen u kopaných dřevin z volné půdy.

Pokud si vysadíte živý plot z dřevin ode mne, budu rád, když mi později pošlete fotky a zprávu, jak vám živý plot roste.


Informace

Přečtěte si, prosím, nejprve všechny informace uvedené na těchto webových stránkách a volejte, jen v odůvodněných případech, kdy to bude nezbytné. Pokud to bude možné, objednávky zasílejte e-mailem. Děkujeme za pochopení.

Služby poskytujeme také formou zásilkového zahradnictví. Rostliny je možné zaslat i na Slovensko. Zasíláme jehličnany, listnaté keře i stromky a to bez balu. S balem zasíláme pouze menší kusy do objemu balu 1 litr a půl (při omezeném počtu může být objem balu větší). Zasílání probíhá na jaře a na podzim pouze v době vegetačního klidu, aby se vyloučila možnost poškození rostlin během přepravy nebo manipulace. Rostliny balíme vždy s maximální pečlivostí, proto se nemusíte obávat, že během transportu utrpí nějakou újmu.


Informace pro podzimní sezónu:

Podzimní sezóna začne koncem září. Objednávky posílejte, prosím, s dostatečným předstihem.
Doba expedice dřevin z volné půdy, ať už prostokořenných nebo s balem, je podstatně závislá na vývoji počasí. Dřeviny z volné půdy se vyrývají v době, kdy delší dobu prší a ochladí se. Osobní odběr je zpravidla možný v 1. polovině října, zasílání na dobírku probíhá od 2. poloviny října.

Expedice dřevin v kontejneru je možná už od 2. poloviny září.

Na podzim by se s výsadbou nemělo příliš spěchat a na jaře naopak otálet. Třeba ještě v polovině října jsou listy rostlin zelené a mělo by se počkat, až se začnou barvit a stahovat zeleň do zásobních orgánů (kořenů a tvrdších pletiv). Ve velkých školkách se listy odírají mechanicky nebo jsou postříkány chemicky, aby opadaly - to ale není přirozený ani šetrný postup.

Většina lidí soudí, že sázet se má na jaře, což je také pravda, ale podzimní výsadba skýtá více výhod. Téměř každý rok se stává, že v průběhu listopadu začne mrznout a napadne trochu sněhu, což kdekoho vyleká a tím ukončí zahradní práce, což je téměř vždy zbytečně ukvapené, protože to bývá jen dočasně ochlazení, které vystřídá obleva, což se stalo i vloni a ještě začátkem prosince byly ve středních podmínkách velmi vhodné podmínky pro výsadbu.

I při nižších teplotách v době vegetačního klidu, kdy nadzemní část neroste, pokračují dřeviny v mízním růstu i v růstu kořenů a tím se adaptují na novém stanovišti. Na jaře tak rostlina může rychleji a snáze plynule nastartovat růst a využít vláhy. Při podzimní výsadbě také zpravidla není nutné provádět zálivku. Jakékoliv obavy z vymrznutí nejsou opodstatněné, pokud se kořeny nacházejí v půdě.

Optimální doba na zasílání a výsadbu je konec října a celý listopad. Podzimní termín je pro výsadbu dřevin všeobecně vhodnější, protože rostliny jsou usazeny v půdě a na jaře mohou plynuleji zakořeňovat a jejich růst je bezprostředně podpořen vláhou, která v půdě přetrvává od tajícího sněhu. Výsadba je možná bez jakýchkoliv problémů, pokud není půda promrzlá i přes den. Noční mráz vůbec nevadí.

Doporučuji rostliny a dřeviny odebrat spíše na podzim a pokud je nestihnete ještě na podzim vysadit, založte je na stiném místě. Takovým způsobem je můžete uchovat až do jara a na jaře je můžete včas vysadit.

Výsadba na jaře je samozřejmě také zcela správná a v pořádku

Pokud proběhne ve správnou dobu od března nebo v průběhu dubna až do května za dodržení všech správných technologických postupů. Dřeviny s balem můžeme sázet úspěšně až do června.


Dřeviny a trvalky k expedici

Pokud je to možné, uvádějte v objednávce prostokořenných sazenic násobky 25 ks. Svazky prostokořenných sazenic jsou totiž baleny ve svazcích po 25 ks a jsou uchovávány v chladném sklepě, aby se pozdrželo rašení a je tudíž možné je prodávat déle. Do svazku jsou vždy přidány 2 kusy navíc (tj. 9%), aby se tím pokryly možné nepřesnosti při vypočtu potřebného množství nebo drobné ztráty.

Svazky habrů připravené k expedici Habr s balem Skupina dřevin a trvalek k expedici

ROSTLINY ZAŘAZENÉ DO CENÍKU TVOŘÍ POUZE ZÁKLADNÍ SORTIMENT.

OBJEDNAT SI MŮŽETE TÉMĚŘ COKOLIV.

PŘI OBJEDNÁNÍ S PŘEDSTIHEM MŮŽEME DODAT I VZROSTLEJŠÍ DŘEVINY.

JSME SCHOPNI DOVÉZT I VZÁCNĚJŠÍ DŘEVINY ZE ZAHRANIČÍ.

Naše nabídka dřevin je širší a tvoří ji více než 100 různých druhů a kultivarů smrčků, borovic, jedlí, cypřišků, jalovců, tují a ostatních jehličnanů (např. Picea conica Glauca), listnáčů, ovocných dřevin (jabloně, třešně, meruňky, broskvoně a další), okrasných dřevin (např. Castanea sativa, Magnolia soulangeana), popínavých dřevin (např. Clematis - plamének), polokmenů (např. Malus Golden Hornet, Malus Purpurea Lemoinei, Malus Royalty), dále roubované kultivary vysokokmenných alejových stromů - zejména barevné nebo kompaktní tvary javoru mleče, javorů (např. Acer platanoides Crimson King, Acer platanoides Emerald Queen, Acer platanoides Globosum, Acer pseudoplatanus Atropurpureum, Acer pseudoplatanus Brilliantissimum, Acer pseudoplatanus Nizetii, Acer pseudoplatanus Worley), okrasných japonských třešní - sakur (např. Prunus serrulata Amanogawa, Prunus serrulata Kanzan, Prunus serrulata Kiku-shidare-sakura, Prunus serullata Fastigiata, Prunus serrulata Royal Burgundy, Prunus cerasifera Nigra, Prunus cerasifera Pissardii, Prunus eminens Umbraculifera), dále jasanů a bříz - a to jak převislých, sloupovitých, červenolistých, tak i jinak zbarvených a také květin, skalniček a trvalek.

Pokud nějaké požadované druhy v nabídce nemáme, jsme schopni je sehnat, objednáte-li si je předem alespoň 10 dnů před zamýšleným odběrem.


Naše nabídka

Sortiment pravidelně doplňujeme a rozšiřujeme.

Kromě rostlin prodáváme také plastové květináče různých velikostí a objemů.

Roubované smrky, borovice a jedle:

Roubované smrky, borovice a jedle Thuja Holmstrup, Malonyana, Smaragd, Brabant Habry s balem

Květiny, které máme v nabídce:

Hibiscus syriacus - ibišek Květiny, které máme v nabídce Hibiscus syriacus - ibišek Květiny, které máme v nabídce Květiny, které máme v nabídce Květiny, které máme v nabídce Hyacinty Tulipány
  


Všechny užitečné rady, co, kdy a jak sázet, pečovat, stříhat, inspirace různých plotů, sazenice do všech živých plotů, i vzrostlejších. Přijatelné ceny.

Poslední aktualizace: 10. března 2023

NAVRCHOLU.cz