ŽIVÉ PLOTY Nechme stromy růst

AKČNÍ NABÍDKA 2023
Ikona Twiter Ikona Facebook Ikona Google plus

Upozornění:

Dřeviny si můžete objednávat e-mailem po celý rok.
Do e-mailu, prosím, napište přibližné časové rozmezí, ve kterém vám vyhovuje dodání objednaných dřevin nebo kdy si pro ně přijedete.


Valdštejnská zahrada na Malé Straně v Praze

Valdštejnská zahrada na Malé Straně v Praze


Prosím zákazníky, aby před osobním odběrem v Ochozi, poslali předem objednávku mailem a po příjezdu do Ochozi mi zavolali. Přes den trávím většinu času na poli, proto mě na adrese v Ochozi nenajdete.


>Z DOPISŮ OD NAŠICH ZÁKAZNÍKŮ<

Dopisy spokojených zákazníků a ukázky korespondence při objednávání dřevin.

Zde jsou zveřejněné dopisy spokojených zákazníků a ukázky korespondence při objednávání dřevin. Zveřejněné fotografie od zákazníků.


Zdravím pane Suchý,
posílám fotky habrů, fotil jsem 2. 9. 2017. Délka budoucího živého plotu je cca 45 m. Habry rostou rozdílně. Jak je patrné z obrázků větší polovina roste podstatně lépe, sazenice jsou větší, nejvyšší pruty už mají kol. 1,9m. Tato část je blíž lesa. (pro porovnání výška pletiva plotu za habry je 1,5 m).Ty, které jsou očividně menší jsou pod vzrostrlou lípou, která je na vedlejším pozemku, má učitě víc jak 90 let. Vzdálenost lípy je k sazenicím habrů cca 20 m tj v části kde jsou sazenice nejmenší. Sluníčka mají stejně, prakticky je nic nestíní. Nevím, ale vypadá to, že těm habrům ta lípa vysává vodu. Jak jsem na chalupě a jsem tam od dubna až do podzimu skoro pořád, zalévám všechny stejně a ne málo.Tak neví čím to je. Hnojil jsem je cereritem letos na jaře. Prozatím jsem (po prvé) včera zkrátil nejvyšší výhony o cca 30 cm, nevím jestli zakrátit více. Na obrázcích jsmou před zkrácením. Sazenice jsou od spodu krásně husté. Prosím poraďte, čím pohnojit na zimu, mám ostříhat víc, třeba na stejnou úroveň s těmi které jsou teď menší, jak povzbudit ty méně vzrostlé?
S pozdravem Miroslav Suknarovský

Zdravím, pane Suknarovský,
je zcela zřejmé, že se o habry staráte naprosto dokonale v souladu se všemi podstatnými pravidly, teď už je nemusíte do jara přihnojovat, stříhat ani zalévat, poblíž lípy habry rostou kdekoliv hůře, asi je to dáno celkovým mikroklimatem, mám s tím už zkušenost, později se to nepochybně výškově srovná s těmi ostatními, co jsou větší. Musím jen dodat, kéž by se všichni zákazníci starali o vysazené habry tak jako vy, pak by byli všichni rozhodně více spokojeni a já bych určitě řešil podstatně méně reklamací. Tak to určitě je.
Petr Suchý

Foto zaslal Miroslav Suknarovský Foto zaslal Miroslav Suknarovský Foto zaslal Miroslav Suknarovský Foto zaslal Miroslav Suknarovský Foto zaslal Miroslav Suknarovský Foto zaslal Miroslav Suknarovský

Dobrý den, pane Suchý,
na podzim loňského roku jsem u Vás zakoupil 40 habrů s balem. Všem se dařilo dobře, ale v posledním týdnu začaly krabatět a usychat listy. Myslím, že vláhy mají dost, takže půjde asi o nějakého škůdce. V příloze posílám několik detailních fotografií. Je možné poznat příčinu z fotografií nebo mám zavolat nějakému místnímu zahradníkovi, aby se přijel podívat?
Mockrát děkuji za odpověď
Petr Závodný

Foto zaslal Petr Závodný Foto zaslal Petr Závodný Foto zaslal Petr Závodný Foto zaslal Petr Závodný Foto zaslal Petr Závodný Foto zaslal Petr Závodný


Ľubomír Dzurilla - zákazník

Dobrý večer,
měl bych dotaz ohledně habrů. Koupil jsem od vás před 3 lety proutky habrů na živý plot. Dnes jsou již pěkně rostlé a tak se ptám, kdy bych měl zastřihávat a o kolik cm. Nyní mají cca 40-50 cm.
Děkuji KLÍMA


Dobrý den
Děkuji za rychlou odpověď. Nejvíce by mi vyhovovaly habry prostokořenné ve výšce do 110 cm. Posílám Vám aspoň fotku jak rostou Vaše habrům.
Hezký den
Mgr. Janoš Stanislav

Foto poslal Mgr. Janoš Stanislav Foto poslal Mgr. Janoš Stanislav


Ľubomír Dzurilla - zákazník

Zdravím pane,
Ospravedlňujem sa, že reagujem na váš mail až teraz, už som si dávno nekontroloval maily. Ťukám na drevo, habry rastú, z celkového počtu 150 nevyrašilo 7 ks. Zatiaľ ich nechávam do jari, možno ožijú. Prosím pošlite mi číslo vášho účtu. V prílohe vám posielam fotografiu.
Ľubomír DzurillaFoto od Vojtěcha Miloty

Dobrý den,
posílám foto habrů prostokořenných od vás - sázené na konci roku 2011. Loni to byla ještě bída, ale letos už jedou. Zkrátil jsem boční výhony, ale nevím co výhony, co jdou nahoru? Mám je také zkrátit? Chtěl bych plot tak 2,5 m
Děkuji za radu!
S pozdravem Vojtěch Milota


Dobrý večer pane Suchý,
na jaře minulého roku jsme u Vás kupovali větší množství prostokořenných habrů na živý plot, který má cca 50 metrů.

Bylo to již poměrně dlouho na jaře a bylo tedy již větší teplo, než by se asi habříkům líbilo. Myslím, že i Vy jste měl trochu obavy a pak jste se pravděpodobně zrovna o nás zmiňoval na Vašich internetových stránkách ve smyslu, že to byla asi chyba prodávat stromky vlastně už po výsadbové sezóně. Ale musím Vás potěšit, vše dopadlo velmi dobře. Možná neměly stromky první rok takové přírůstky jako je obvyklé, ale až na malé vyjímky se všechny přijaly a letos již rostly pěkně. My jsme ten živý plot potřebovali založit již vloni, takže ničeho nelitujeme. Přikládám také několik fotek, abyste viděl, že opravdu rostou.

Myslela jsem si, že bude dobré Vám to dát vědět.

Živý plot ještě o několik metrů prodloužíme, tak bych potřebovala doobjednat dalších 25 ks habrů prostokořenných ve výšce asi těch 60 cm.

Na poslání nespěcháme, pošlete nám to, až bude nejvhodnější doba. Letos mají všechny stromy stále listí, takže můžeme počkat, až to bude vhodné - podle Vašeho úsudku.

Za vše moc děkuji
S pozdravem Halka Frčková, Písek


Zdravím, vše ok rostou, ani jedna nazmar. Začínají houstnout, těším se, že tento rok opravdu zaberou. Pošlu foto, nebojte.
Martin Zounar


Vážený pane Suchý,
dovoluji si u Vás objednat 25 kusů habrů s balem 2x přesazovaných o výšce 100-120cm, dále 10 kusů smrku obyčejného velikosti 25-35cm a 20 kusů Hedera helix.
Současně si Vám dovoluji zaslat fotky 80-metrového živého plotu z habrů zakoupených od Vás v podobě prostokořenných rostlin v roce 2008 - stav během vysazování, dále stav v roce 2011 a také stav plotu v květnu letošního roku, kdy byl již zcela zakryt drátěný plot vysoký 180cm. Živý plot je po necelých 5 letech skutečně nádherný.
Děkuji, s pozdravem
Tomáš Szotkowski, Olomouc.

Tomáš Szotkowski, Olomouc - zákazník Tomáš Szotkowski, Olomouc - zákazník Tomáš Szotkowski, Olomouc - zákazník

Dobrý den pane Suchý,
asi před 2 lety jsme si u Vás zakoupili habry. Letos už jsou opravdu nádherné, jsme za ně moc rádi. Jinak z těch 170 sazenic vydržely úplně všechny!!!!! Měli bychom speciální přání, rádi bychom si ještě objednali:
HABR PROSTOKOŘENNÝ:
do 120cm - 20ks,
do 150cm - 13ks.
Bylo by to možné?
Děkujeme a zdravíme.
Špindlerovi


14. dubna 2012
Dobrý den!
Ještě jednou se omlouvám za poplach s tavolníky. Děkujeme za včasné dodání i rostlinky navíc. Vše už je v zemi, ale jsem grogy. Na tisy jsem kopal rýhu - část jich je v místě bývalé polní cesty, takže spousty kamení a ztvrdlá jalová zem. Bral jsem to dost do hloubky, dospodu zetlelou trávu, navrch zem z kompostu a sázeli jsme to raději do mixu substrátu se zemí, k tomu přesazování těch starších tisů. Vzhledem k vzdálenostem od kompostu kilometry v nohou s vrchovatým kolečkem. Ještě jeden dotaz - ten trojpuk je gracilis nebo scabra? Kvůli kombinaci s tavolníkem, jestli pokvete jinak než bíle. Prosím, nezapomeňte na ten doklad.
Prima den přeje Janda.


3. září 2012
Dobrý den!
Na jaře jsme od vás odebírali rostliny do živého plotu. Bohužel ne vše se ujalo. Trojpuk pouze jeden, vajgélie taky jen jedna a z buků se vzpamatovaly pouze dva. Překvapením byly tavolníky, tam se chytly i "chcípáci", které jsem jen tak zapíchl do země, protože mně jich bylo líto je vyhodit hned, zkrátka vzešly všechny. To by mi až tak nevadilo (buky si donesu z lesa za plotem, vajgélie i trojpuk nahradím svídami, co se nám sami rozmnožily + tavolníky co přebyly). Horší je to s tisy. Dostali jsme od vás dva druhy - malinké keřové (tam jich odešlo nejvíc a zbytek spíš přežívá) a sloupové (ty se chytly kromě 3 všechny). Ty nemám jak nahradit a po zašlých nám zůstaly "díry v plotě", protože odešly tak nějak na střídačku. Zasazené byly do substrátu, zalévané, obložené trávou, podmínky stejné, ale stejně to u některých nepomohlo. Celkem se jich neujalo 18 - pomůžete?
S pozdravem Petr Janda


3. září 2012
Zdravím, pane Jando,
ztráty u tisu mě překvapily, nezasadil jste je příliš mělce? Na podzim vám je pošlu.
P. Suchý


4. září 2012
Dobrý večer!
Sázeli jsme je všechny stejně, spíš jsem měl obavu, jestli nejsou hluboko (nad posledním kořínkem tak 0,5 cm substrátu, co se spláchlo při zalévání jsem poctivě dosypal). Taky jsem si myslel, že pokud bude problém, bude to s těmi většími a nakonec to bylo naopak, nejvíc odešlo těch malých keříkových. Nejsem žádný velký zahradník, spíš mám zahradu na relax, ale překvapeních bylo letos ažaž. Třeba ty vaše buky. Pár jsem jich donesl z lesa, takže bylo co srovnávat. U "lesních" vyrazilo listí a jely jak pohnojené, jenže v době největších veder jim asi sluníčko spálilo kraje listů, které se zkroutily, ale nakonec se zmátořily a jsou pěkné. U vašich se nedělo téměř nic až do července. U několika vyrazily malinké lístečky, ale nakonec zůstaly jen u dvou pouze na spodní části. Schválně je nechávám do jara, jsem zvědav, co se bude dít, jak jsem psal, do lesa to máme kousek, tak je v pohodě nahradím. No a tavolníky - ty vzešly i z kousků větviček s mrňavým kořínkem, takže vlastně všechny. A to se přiznám, že ty jsem dával do země poslední a to ještě ty kousky ležely k vyhození na trávě celý den, ale nakonec jsem je do země šoupnul taky a rostou. Za tisy budu moc rád, v takové velikosti bych je tady nikde nesehnal a sesazovat plot se mi moc nechce.
Předem děkuji.
S pozdravem Petr Janda.


20. září 2012
Dobrý den!
Velice si cením vaší nabídky zaslat náhradou za neujaté tisy nové, ale nakonec nebudou potřeba. Začal jsem s přesazováním na celé zahradě. Rozrostly se tu nějaké svídy, sami tu vyrostly hlohy, neznámo odkud se tu ujal ptačí zob, takže tisy nakonec necháme jen v přední části u cesty, zbytek osazuji "na divoko", konec živého plotu u lesa dosázím stromky.
Nakonec to osázení nějak vyplynulo z reality - zahrada nám končí v lese a jednolitý plot by sice byl elegantní, ale moc by se sem nehodil, zvlášť když navazuje na olemování lesa trnkami a šípky. Sice by bodly tak 2-3 sazenice toho tisu, ale snad se nám povede těch pár namnožit, ať se zbytečně neplatí poštovné. Ještě jednou vám velice děkuji za váš přístup k našim problémům a za zaslané sazeničky.
S pozdravem Petr Janda.


Upozornění:

Zahradnictví Konvičková (www.okrasnezahradnictvi.cz) tvrdí, že mají speciálně vyšlechtěné rychle rostoucí turbohabry, což je ale naprostý nesmysl a mystifikace. Nikdo se dosud ještě nezabýval šlechtěním habru, který je z lesnického hlediska podřadnou dřevinou, protože vytváří relativně kratší, užší a křivější kmeny. V lesích nejsou uměle vysazované habrové porosty a žádný výzkumný lesnický ústav u nás ani kdekoliv v zahraničí se habry nezabývá. Kupte si habry samozřejmě, kdekoliv chcete, doporučuji ale nekupovat je v zahradnickém centru Konvičková ani ve velkých obchodních řetězcích.

Aby si třeba někdo nemyslel, že mám zájem jen někoho kritizovat, rád bych zde také uvedl, že mimořádnou úrovní kvality se vyznačují veškeré výpěstky např. pana Hejtmánka z Rajhradu nebo i Antonína Nohela z Blažovic, kteří se zaměřují zejména na pěstování řízkovaných jehličnanů nebo botanického zahradnictví "HOLZBECHER", které se nachází na okraji obce Lelekovice.

Kdo si chválu zaslouží, ať ji také má!


Roman Konvička reaguje:

Dobrý den,

Vidím že neznáte ani zakony teto republiky a ten váš povedeny članeček na vašich stránkách naši firmu poškozuje a proto vás žadám po dobrým, stahněte toto vaše nepravdivé trvzeni se svých stránek a to nejpozději do 20. Unora 2009.Pote budu nucen ZAČIT JEDNAT ALE TO JSE VÁM LIBIT NEBUDE .Vše mám uložené a kdikoliv to mužu předat polici čr.

Na zavěr pokud neumíte pěstovat rostliny tak jse tomu ani nevěnujte, růst rostliny ovlivnujeme hlavně hnojivem a kvalitni rašelinou pote vám budou i ty vaše habry růst. Na závěr takové pomluvy jse mi vůbec nelibí a nenechám jse uražet pokut máte nějaky problem tak ho můžeme vyřešit jako chlapi z oči do oči a ne jako baby pomlouvánim.

s pozdravem pěkného dne Konvička Roman


Jakub Perný reaguje:

Koukám, že pan Konvička má projev opravdu na úrovni. Co takhle zopakovat si základní školu, Romane?


Petr Suchý reaguje:

Tak už je na čase, abych přispěl svým skromným názorem a tak se zapojil do plodné diskuse, jež, jak se zdá, začíná konečně nabírat na obrátkách, což se mi opravdu začíná líbit. A také je třeba, abych už reagoval na poněkud nejapné invektivy pana Romana Konvičky. Některé zákony této republiky znám, jiné však ne. Nevím však, které z nich má pan R. K. na mysli. Kromě toho předpokládám, že by s takovým trestním oznámením na policii ČR zřejmě s nejvyšší pravděpodobností neuspěl a byl by s ním poslán rovnou do háje nebo rovnou do ještě temnějších míst. Tak ať to třeba zkusí a čas ukáže.

Možna, že také někdy slyšel nebo četl o metabolickém procesu rostlin a jejich faktorech, při jeho vzdělání a intelektuálních předpokladech však i o tom vážně pochybuji. Nevím, čím jsem se ho tak nesmírně dotkl, když jsem uvedl naprostou a nezpochybnitelnou pravdu. Jeho myšlenkové pochody pro mě představují naprostou záhadu. Možná by to vyžadovalo i odbornou pomoc kvalifikovaného psychoanalytika.


Václav Suchý reaguje:

Vážený pane Konvička,

za celou mou kariéru aktivního botanika jsem nikdy nezaznamenal jakoukoliv práci, ať disertační nebo diplomovou, na téma šlechtění habrů. Jestli jste průkopníkem nebo podvodníkem nevím, ale za názorem pana Suchého bych se klidně podepsal i já. Jestli nesouhlasíte velmi rád Vám dám možnost obhájit Vaše tvrzení u nás na fakultě.

S pozdravem

Prof. RNDr. Václav Suchý FaF VFU Brno


  


Všechny užitečné rady, co, kdy a jak sázet, pečovat, stříhat, inspirace různých plotů, sazenice do všech živých plotů, i vzrostlejších. Přijatelné ceny.

Poslední aktualizace: 10. března 2023

NAVRCHOLU.cz