ŽIVÉ PLOTY Nechme stromy růst

AKČNÍ NABÍDKA 2021
Ikona Twiter Ikona Facebook Ikona Google plus

Upozornění:

Dřeviny si můžete objednávat e-mailem po celý rok.
Do e-mailu, prosím, napište přibližné časové rozmezí, ve kterém vám vyhovuje dodání objednaných dřevin nebo kdy si pro ně přijedete.


Valdštejnská zahrada na Malé Straně v Praze

Valdštejnská zahrada na Malé Straně v Praze


Prosím zákazníky, aby před osobním odběrem v Ochozi, poslali předem objednávku mailem a po příjezdu do Ochozi mi zavolali. Přes den trávím většinu času na poli, proto mě na adrese v Ochozi nenajdete.


>Objednávka<

Objednávkový formulář

Přes léto expedice zásadně neprobíhá. Objednávky, prosím, zasílejte nejlépe tímto formulářem. Objednat lze také e-mailem, případně i prostřednictvím SMS zpráv a poštou.

Podzimní sezóna začne koncem září.

Všichni dosavadní zákazníci obdrží slevu 5%.

Pole s hvězdičkou musí být vyplněné

* Předmět  

 Telefon

* Mail

* Vzkaz

* Kolik je 1 + 1
V kolonce VZKAZ upřesněte

Do e-mailu napište přibližné časové rozmezí, ve kterém vám vyhovuje dodání objednaných dřevin nebo kdy si pro ně přijedete.

Telefonicky
(Zboží bude zasláno na dobírku)
Telefon: +420 702 866 599


Tefonická domluva

Cokoliv si dohodneme telefonicky, pošlete mi, prosím, také na e-mail. Každý den vyřizuji více telefonátů a proto je to nezbytné a důležité!

Veškeré potřebné informace jsou uvedeny na mém webu. Případné nejasnosti nebo dotazy jsem připraven zodpovědět nejlépe e-mailem nebo i telefonicky. Prosím zákazníky, aby před osobním odběrem v Ochozi, poslali předem objednávku mailem a po příjezdu do Ochozi mi zavolali, protože dřeviny se nachází na více místech.

Upozornění:

V případě, že není nezbytně nutný telefonický rozhovor a osobní domluva, jednoznačně upřednostňuji e-mailovou komunikaci. Písemná objednávka je lepší i proto, že potřebuji mít všechny poptávky a objednávky přehledně a trvale uloženy, abych si mohl lépe plánovat a organizovat pracovní činnosti. Jinak se samozřejmě s každým rád pobavím i telefonicky a zodpovím jakékoliv otázky, ale myslím, že je zbytečné, aby se mě někdo zeptal, jestli mám habry a zda může poslat objednávku.

Od podzimu 2015 bude probíhat vyřizování objednávek podstatně rychleji. Budu mít v nabídce již takové množství a tak široký sortiment, že bude možné si pro habry a rostliny v kontejneru rovnou přijet, vybrat si na místě a odjet, ale v každém případě bude stále lepší poslat požadovanou objednávku s předstihem. Nutnost objednat si dřeviny předem zůstává jen u kopaných dřevin z volné půdy.


Dobírka nebo platba předem na účet

Objednané dřeviny zasílám na adresu bydliště prostřednictvím zásilkové služby nebo ČP. Balné a dopravné je v případě doručení prostřednictví zásilkové služby pouhých 150,- Kč. Při objednávce je nutné uvést doručovací adresu, telefonní číslo a obvyklou dobu, kdy vám může být zásilka doručena domů.

Doposud jsem zasílal balíky prostřednictvím PPL. Z důvodu nespolehlivosti a neserióznosti firmy PPL, bude balíky nyní rozvážet jiná zásilková firma, která je sice poněkud dražší, ale zřejmě také spolehlivější. Z důvodu vyšších výdajů za její služby jsem proto nucen neúčtovat poplatky za balné (včetně použitého balícího materiálu), abych se vešel do dříve avizované ceny 150,- Kč za jednu zásilku. Snad toto opatření oceníte.

Zboží zasílám také Českou poštou. Při platbě předem na účet je cena poštovného a balného 100,- Kč.

Zboží zasílám také na dobírku. Česká pošta doručuje dobírkové balíky obvykle do 2 - 3 dnů.
Na Slovensko můžu dovézt dřeviny do Bratislavy osobně a případně je zaslat na dobírku tamtéž, aby se ušetřily náklady.

Balíky posílám vždy začátkem týdne, aby během víkendu neležely na poště. Dřeviny jsou vždy před expedicí uloženy ve stínu a jsou zakryté pod urovní terénu, aby nerašily.

Při zasílání na dobírku poskytuji zdarma 5 - 10% kusů nad množství stanovené objednávkou. 5 - 10% zdarma dodávám jen u objednávek prostokořenných sazenic a to proto, aby potřebné množství sazenic na živý plot bylo určitě dostatečné.

Zaslaní balíku postřednictví České pošty o hmotnosti do 5kg, kterých je naprostá většina, stojí 150,- Kč + 30,- Kč balné. Cena za neskladný nebo těžší balík (10 - 15 kg) je 190,- Kč. Cena dobírky je určena váhou, velikostí a udanou cenou balíku dle platného ceníku České pošty. Maximální možná váha jednoho balíku je 15kg a maximální možná výška je 240 cm.

Objednávky, které přesáhnou 15kg, budou zaslány jako obchodní balík. Cena obchodního balíku je 250,- Kč.
Poplatek za balné je u neskladných balíků a těžších balíků 50,- Kč.

Objednáte-li si rostliny v hodnotě nad 1 000,- Kč, pošlu Vám jako pozornost léčivé byliny (30 - 50g) z místní divočiny. Pokud budete mít o léčivé byliny zdarma zájem, uveďte to, prosím, ve Vaší objednávce.

Upozornění:

Byliny z loňské sklizně již došly. Zájemcům však mohu zaslat osivo léčivého konopí ze zdrojů Arboreta MZLU v Brně za Lužánkami, kde jej pěstuji pro výukové účely.

Rostliny balím vždy s maximální pečlivostí, abych předešel jejich poškození během přepravy. Kořeny rostlin jsou před zabalením prosypány zvlhčeným substrátem (jsou máčeny v blátivé kaši a poté obaleny pilinami nebo listím), aby nemohly v průběhu přepravy oschnout.

Zasílám jehličnany, listnaté keře i stromky a to bez balu. S balem zasílám pouze menší kusy do objemu balu 1 litr a půl (při omezeném počtu může být objem balu větší).

Nemusíte se obávat, že rostliny zasílané na dobírku se během transportu poškodí. Sám jsem si mohl ověřit, jak dlouho jsou dobře přichystané a zabalené rostliny schopny přežít. Na podzim roku 2007 si náš zákazník z neznámých důvodů nepřevzal zásilku. Rostliny ležely v balíku na poště několik týdnů a poté nám byly vráceny zpět. Po vybalení jsem zjistil, že rostliny jsou v pořádku a dokonce vyrašily. Doporučené postupy a rady při péči o rostliny po převzetí

Rostliny vybalte, co nejdříve po převzetí balíku. Pokud kořeny nejsou dostatečně vlhké, ponořte je na kratší dobu do vody (na několik hodin). Poté rostliny buď vysazujte nebo založte po roztažení svazku na řídko do volné půdy dostatečně hluboko na stinném místě a třeba je i zalijte. Při takovém opatření lze rostliny uchovat bez újmy delší dobu (i do jara).

Sazenice habru se snažím už od počátku průběžně pěstovat tak, aby nebyly tenké a vytáhlé, nýbrž kratší, silnější a hustěji zavětvené.

Zakrácení nadzemní části rostlin je nejlepší provádět v ruce, ještě před výsadbou, a to každou rostlinu individuálně přibližně o jednu třetinu.

Způsob a míra zakrácení závisí především na celkovém stavu a vývinu sazenic. Obecně platí, že větvičky bez postranního obrostu je vhodné zakracovat více, tj. až o dvě třetiny jejich původní délky. Kdežto ty, jež začínají obrůstat, postačí zakrátit o polovinu. Před expedicí zpravidla provedu celkové zakrácení až o polovinu sám z důvodu snazšiho balení a především proto, že ze zkušenosti dobře vím, že lidé zakracují spíše méně, než by se mělo.

V žádném případě nesmí nikdy dojít k přímému oslunění kořenů, mohlo by to mít za následek jejich spálení a následný úhyn rostlin.

Rostliny bez balu je nutné vysadit ještě bez listů (do vyrašení) - tj. v období od konce zimy, kdy již nemrzne, zpravidla do konce dubna. Vhodná doba pro vysazení závisí na aktuálním vývoji počasí v daném období konkrétního roku.

Rostliny s balem se dají vysazovat celoročně, pokud jim ovšem v letním období poskytnete náležitou zálivku.


INFORMACE PRO PODZIMNÍ SEZÓNU 2018

Přes léto expedice zásadně neprobíhá. Podzimní sezóna začne koncem září.

Objednávky posílejte, prosím, s dostatečným předstihem!


Co můžete očekávat po odeslání objednávky

U prostokořenných rostlin dodáváme 9% sazenic zdarma (tj. k 25 ks ve svazku navíc ještě 2 ks). 9% sazenic zdarma navíc poskytujeme také při odběru habrů. Habry jsou silné s přiměřeně vyvinutým nadzemním obrostem a s dobře rozvětvenými kořeny. Nevedu v sortimentu turkestánský jilm, který je propagován jako takzvaný zázračný živý plot, protože je to exotická dřevina a trpí i chorobami. Upřednostňuji osobní odběr před zasíláním na dobírku. Je to rychlejší a jednodušší, zákazník si tak může sám vybrat a posoudit kvalitu kupovaného.

Prosím zájemce, aby volali alespoň 1 den (lépe však 2 - 3 dny) před zamýšlenou návštěvou zahradnictví, abych vše stihl včas přichystat. V sezóně vše probíhá trochu hekticky a práce na zahradě je hodně, občas je nutné trošku improvizovat a proto prosím zákazníky o porozumění a trpělivost. Pokud to situace dovolí, snažím se samozřejmě vycházet zákazníkům vstříc. Občas se lidé ptají, kolik dřeviny zaberou místa a zda se jim vejdou do auta. Např. habry o výšce 50 cm mají i s kořeny a balem dohromady 80 cm. Abyste měli představu - např. jeden zákazník si odvezl v autě typu combi 240 habrů o velikosti 125 cm a 60 habrů o velikosti 160 cm. Snažil jsem se umístit na tento web všechny nejpodstatnější informace o živých plotech, aby zde každý mohl nalézt to, co ho zajímá nebo potřebuje, aby to nebylo třeba nikomu opakovaně vysvětlovat po telefonu. Proto snažně prosím veškeré zájemce, aby před tím, než mi budou volat, získali přehled z tohoto webu. Jakékoliv další otázky přesahující rámec zveřejněných textů ochotně a rád kdykoliv zodpovím.

Pokud je to možné, zasílejte objednávky nejlépe e-mailem, případně prostřednictvím sms. Objednávky zasílejte předem i v případě osobního odběru. Děkuji za pochopení.


Co by mělo být v objednávce

Rostliny můžete objednávat celoročně, nejlépe e-mailem. Do e-mailu, prosím, napište přibližné časové rozmezí, ve kterém vám vyhovuje dodání objednaných dřevin. Objednávky vyřizuji dle došlého pořadí s přihlédnutím na vámi požadovaný termín dodání.

Je možné provést zakrácení kořenů a nadzemní části objednaných dřevin. Odborné zastřižení dřevin můžu provést na přání za příplatek 1,- Kč / 1ks.

Dodací lhůty:

Lhůta potřebná na přichystání objednávky k osobnímu odběru závisí zejména na počtu a druhu objednaných položek. Prosím zájemce, aby zasílali objednávky s dostatečným předstihem, lhůta na přípravu dřevin k osobnímu odběru je zpravidla 2 až 3 dny. Po předchozí domluvě může být tato lhůta zkrácena. Pokud ale obsahuje objednávka větší počet položek (10 až 20 druhů), může příprava trvat i 3 až 5 dnů. Jestliže se naopak objednávka týká jednoho druhu prostokořenných sazenic, může být objednávka přichystána k odběru již do 2. dne po obdržení objednávky.

Objednávky zasílám v době od konce zimy do rašení (obvykle od března do konce dubna) a od 1. poloviny října do mrznutí (zpravidla celý listopad). Podzimní sezóna někdy začíná již koncem září, pokud je však sucho a listy jsou ještě zelené, může se zčátek sezóny posunout až do poloviny října. Vhodná doba vždy závisí na aktuálním vývoji počasí v konkrétním roce.

Objednávky vyřizuji dle došlého pořadí, v probíhající sezóně zpravidla do jednoho týdne. Spěcháte-li s výsadbou a přejete si rostliny zaslat dříve, sdělte mi to, prosím, společně s objednávkou a vaše objednávka bude vyřízena přednostně bez jakéhokoliv poplatku.

Pokud si také přejete potvrdit přijetí vaší objednávky e-mailem a případně pak odeslání balíku, je třeba i tento požadavek v objednávce výslovně uvést.

Pečlivě si propočítejte kolik rostlin budete potřebovat a pro jistotu si jich objednejte o něco víc. Pokud vám po výsadbě zůstanou nějaké přebytky, vysaďte je nahusto někde zvlášť bokem a dobře o ně pečujte. Později je můžete použít na dosadbu, jestliže se ve výsadbě všechny rostliny neujmou. Toto opatření doporučuji podniknout v každém případě, abyste si ušetřili shánění třeba jen několika dalších kusů za dosadbu za neujaté sazenice.


Upozornění pro podzimní sezónu

Podzimní sezóna začíná v září a bude probíhat do konce listopadu v závislosti na vývoji počasí.

Doba expedice dřevin z volné půdy, ať už prostokořenných nebo s balem, je podstatně závislá na vývoji počasí. Dřeviny z volné půdy se vyrývají v době, kdy delší dobu prší a ochladí se. Osobní odběr je zpravidla možný od začátku října.

Expedice dřevin v kontejneru je možná už od 2. poloviny září.

Na podzim by se s výsadbou nemělo příliš spěchat a na jaře naopak otálet. Třeba ještě v polovině října jsou listy rostlin zelené a mělo by se počkat, až se začnou barvit a stahovat zeleň do zásobních orgánů (kořenů a tvrdších pletiv). Ve velkých školkách se listy odírají mechanicky nebo jsou postříkány chemicky, aby opadaly - to ale není přirozený ani še