ŽIVÉ PLOTY Nechme stromy růst

AKČNÍ NABÍDKA 2023
Ikona Twiter Ikona Facebook Ikona Google plus

Upozornění:

Dřeviny si můžete objednávat e-mailem po celý rok.
Do e-mailu, prosím, napište přibližné časové rozmezí, ve kterém vám vyhovuje dodání objednaných dřevin nebo kdy si pro ně přijedete.


Valdštejnská zahrada na Malé Straně v Praze

Valdštejnská zahrada na Malé Straně v Praze


Prosím zákazníky, aby před osobním odběrem v Ochozi, poslali předem objednávku mailem a po příjezdu do Ochozi mi zavolali. Přes den trávím většinu času na poli, proto mě na adrese v Ochozi nenajdete.


>Thuja<

Tuje vyžadují kvalitní, čistou, vlhčí, nezaplevelenou půdu a dostatek světla.

Thuja - zerav (tůje)
Jsou vhodné zejména na volně rostoucí vyšší živé ploty. V horších půdních a světelných podmínkách trpí a jsou řidší. Horší stanoviště jsou písčité, přechodně kamenité nebo naopak těžké jílovité půdy, zaplevelené zejména pýrem, v částečně nebo dokonce výrazněji zastíněné poloze. Tvarování je možné, avšak s výhradami. Horizontální řez je možno provést v požadované výšce, minimálně však ve dvou metrech bez jakýchkoli problémů a opatrnosti. Případný vertikální řez se provádí pouze jemným zkracováním konečků mladých větviček, nejlépe však vůbec. Při hlubokém řezu dochází jen k omezené regeneraci a obrůstání, což vede k nevratnému estetickému poškození.

Tyto druhy Thují jsou jedny z nejpoužívanějších:

Thuja occidentalis "Malonyana"
Thuja "Malonyana" se vyznačuje sloupovitým vzrůstem, sytě zelenou barvou a je vhodná na nízké až několikametrové živé ploty.

Thuja occidentalis "Smaragd"
Thuja "Smaragd" se vyznačuje konickým vzrůstem do špičky a má světlejší barvu než Thuja "Malonyana".

Thuja occidentalis "Brabant"
Thuja occidentalis "Brabant" se vyznačuje rychlejším růstem, avšak v důsledku toho není tak hustá a kompaktní. A proto je i lacinější než Thuja "Malonyana" či Thuja "Smaragd".

Thuja plicata "Zebrina"
Thuja "Zebrina" je zlatožlutě žíhaná, bývá mohutného vzrůstu, a proto je vhodná do vyšších živých plotů.

Thuja plicata "Atrovirens"
Thuja "Atrovirens" má velmi sytou zelenou barvu.

Výčet dalších druhů:

Thuja Ericoides Thuja Golden Pearl Thuja Golden Pearl Thuja Golden Pearl Thuja occidentalis (tuje) Thuja occidentalis Brabant Thuja occidentalis Malonyana (tuje) Thuja occidentalis Malonyana - thuja Thuja occidentalis Malonyana Thuja occidentalis Malonyana Thuja occidentalis Malonyana Thuja occidentalis Malonyana Thuja occidentalis Malonyana Thuja occidentalis Malonyana (tuje) Thuja occidentalis Malonyana Thuja occidentalis Smaragd Thuja occidentalis Smaragd Thuja occidentalis Malonyana Thuja occidentalis Malonyana Thuja occidentalis Malonyana Thuja occidentalis Malonyana Thuja occidentalis Smaragd (tuje) Thuja smaragd Thuja Smaragd - 2 roky po výsadbě Thuja Smaragd Thuja Smaragd - živý plot 10 let po výsadbě, dosud nezapojený Živý plot z různých druhů tují Thuja Smaragd, živý plot 20 let po výsadbě, již zcela zapojený Thuja Smaragd - stejný živý plot z druhé strany Thuja occidentalis Smaragd - thuja Thuja occidentalis Tiny Tim - thuja Thuja orientalis Thuja orientalis Thuja Thuja Thuja plicata Zebrina Thuja plicata Zebrina (tuje - zerav) Thuja plicata Atrovirens (tuje - zerav) Thuja (tuje) Thuja occidentalis Malonyana a Thuja plicata Zebrina Thuja occidentalis Smaragd (tuje - zerav) Thuja occidentalis Malonyana, Brabant, Smaragd, Holstrup Thuja occidentalis Smaragd a Malonyana Žlutý kultivar Thuja occidentalis Europagold Thuja occidentalis Europagold Thuja occidentalis Smaragd Pěstební plochy s tujemi na zahradě Thuja occidentalis Brabant, Thuja occidentalis Atrovirens Thuja occidentalis Malonyana Thuja occidentalis Malonyana živý plot z různých druhů Tuji
  


Všechny užitečné rady, co, kdy a jak sázet, pečovat, stříhat, inspirace různých plotů, sazenice do všech živých plotů, i vzrostlejších. Přijatelné ceny.

Poslední aktualizace: 3. září 2023

NAVRCHOLU.cz