ŽIVÉ PLOTY Nechme stromy růst

AKČNÍ NABÍDKA 2023
Ikona Twiter Ikona Facebook Ikona Google plus

Upozornění:

Dřeviny si můžete objednávat e-mailem po celý rok.
Do e-mailu, prosím, napište přibližné časové rozmezí, ve kterém vám vyhovuje dodání objednaných dřevin nebo kdy si pro ně přijedete.


Valdštejnská zahrada na Malé Straně v Praze

Valdštejnská zahrada na Malé Straně v Praze


Prosím zákazníky, aby před osobním odběrem v Ochozi, poslali předem objednávku mailem a po příjezdu do Ochozi mi zavolali. Přes den trávím většinu času na poli, proto mě na adrese v Ochozi nenajdete.


>Tavolník<

Vhodná dřevina do živých plotů.

Tavolník - Spiraea bumalda
Nízký, hustý, přes léto růžově kvetoucí (kvete od června), dorůstá výšky 1 m. Nejvhodnější na živé ploty podél cest, na oddělování trávníků od chodníků, podél zdí, kam se už nemůže rozrůst trávník z důvodu srážkového stínu. Přirozeně se rozklesne do šířky 1 m, takže lze bez problémů kolem něj a z části i pod ním kosit trávu ručně i sekačkou. Kvete na koncích větviček růžově nebo v různých odstínech této barvy podle kultivarů. Můžeme ho i zastřihávat, ale není to nutné. Na půdu jsou velmi nenáročné, avšak vyžadují dostatek světla. Aby dostatečně bohatě kvetly, je nutno je minimálně každé dva roky na jaře seřezat u země. Do června doroste do původní velikosti. Na nízké živé ploty je snad nejvhodnějším druhem.

Tavolník van Houtteův - Spiraea vanhouttei
Vysoký, hustý, na jaře intenzivně bíle kvetoucí. Možno i výrazně stříhat. Hodí se na volně rostoucí i tvarované živé ploty do výšky 2,5 m.

Spiraea bumalda Gold Flame
Vytváří nízké, husté keříky do velikosti půl metru. Listy jsou žluté, kvete růžově.

Spiraea bumalda Anthony Waterer
Je o něco menší než původní druh a kvete karmínově červeně.

Spiraea bella
Vytváří velmi nízké, drobné keříky.

Spiraea douglasii
Dorůstá do výšky 1, 5 metru. Podlouhlé růžové květesntví na konci větviček je však, na rozdíl od ostatních tavolníků, vzpřímeně podlouhlé.

Spiraea cinerea Grefsheim
Keřík středního růstu, má úzce kopinaté lista, matně popelavé barvy.

Spiraea japonica Golden Princess
Spiraea japonica Shirobana
Spiraea japonica Albiflora

Spiraea japonica Little Princess
Vytváří nízké keříky s drobnými lístky, kvete bíle.

Spiraea nipponica Tossaensis
Spiraea nipponica Snowmound
Spiraea prunifolia

Fotogalerie tavolníků

Spiraea (tavolník) Spiraea (tavolník) Spiraea (tavolník) nízký tavolník (Spiraea bella) Spiraea bella Spiraea bumalda (tavolník) Spiraea bumalda (tavolník) Spiraea bumalda Anthony Waterer Spiraea bumalda Anthony Waterer Spiraea bumalda Anthony Waterer Spiraea bumalda Gold Flame Spiraea japonica Shirobana Spiraea cinerea Grefsheim (tavolník popelavý) Spiraea vanhouttei (tavolník van Houtteův) - v době květu Spiraea vanhouttei (tavolník van Houtteův) Spiraea bella (tavolník) Spiraea bumalda (tavolník) Spiraea vanhouttei (tavolník van Houtteův) Spiraea vanhouttei (tavolník van Houtteův) - začátkem března Baly tavolníků několik let po výsadbě. Spiraea bumalda Anthony Waterer
  


Všechny užitečné rady, co, kdy a jak sázet, pečovat, stříhat, inspirace různých plotů, sazenice do všech živých plotů, i vzrostlejších. Přijatelné ceny.

Poslední aktualizace: 3. září 2023

NAVRCHOLU.cz