ŽIVÉ PLOTY Nechme stromy růst

AKČNÍ NABÍDKA 2023
Ikona Twiter Ikona Facebook Ikona Google plus

Upozornění:

Dřeviny si můžete objednávat e-mailem po celý rok.
Do e-mailu, prosím, napište přibližné časové rozmezí, ve kterém vám vyhovuje dodání objednaných dřevin nebo kdy si pro ně přijedete.


Valdštejnská zahrada na Malé Straně v Praze

Valdštejnská zahrada na Malé Straně v Praze


Prosím zákazníky, aby před osobním odběrem v Ochozi, poslali předem objednávku mailem a po příjezdu do Ochozi mi zavolali. Přes den trávím většinu času na poli, proto mě na adrese v Ochozi nenajdete.


>Svída<

Velmi hodnotný, avšak nenáročný keř, domácího původu.

Svída - Cornus mas
Vytváří mohutnější keře nebo menší stromky kvetoucí drobnými žlutými kvítky brzy na jaře před rašením listů. Plody jsou asi 1 cm velké, oválné, červené peckovičky. Plody jsou vhodné k přímé konzumaci i konzervaci (k výrobě džemů nebo i alkoholu).

Cornus alba
Vytváří mohutné keře, je náročnější na vlhkou půdu, kvete nenápadně, plody jsou drobné, bílé, v kulovitých shlucích.

Cornus sanguinea
Velmi nenáročný keř domácího původu, kvete bíle, plody jsou černé, kulaté. Stejně jako Cornus mas se množí výhradně semenem.

Cornus stolnifera
Má podobné nároky jako Cornus alba, vyznačuje se však menším vzrůstem a žlutou kůrou.

Výčet dalších druhů:

Cornus alba Elegantissima
Cornus alba Siberian Pearl
Cornus alba Kesselringii
Cornus kousa
Cornus florida

Fotogalerie svídy

Cornus alba (svída bílá) v odbě vegetace Cornus Alba (svída) v zimě Cornus Alba (svída) v zimě Cornus mas (svída) - kvetoucí na jaře před rašením Cornus mas (svída) Cornus mas Cornus mas (svída) - kvetoucí na jaře před rašením Cornus stolonifera (svída výběžkatá) Cornus sanguinea (svída krvavá) Cornus alba Aureovariegata Cornus mas (svída) - sazenice Cornus stolnifera (svída výběžkatá)
  


Všechny užitečné rady, co, kdy a jak sázet, pečovat, stříhat, inspirace různých plotů, sazenice do všech živých plotů, i vzrostlejších. Přijatelné ceny.

Poslední aktualizace: 3. září 2023

NAVRCHOLU.cz